Eklem Kireçlenmesi

Ortalama ömrün hem Türkiye’de hem de dünyada uzadığı bir dönemde, özellikle yaşlı ve kilolu kişileri yakından ilgilendiren bir konudur eklem kireçlenmesi (osteoartrit). Hergün kireçlenme nedeniyle başvuran onlarca hastamıza çeşitli tedaviler uygulamaktayız. Maalesef, kireçlenme ortadan kaldırılabilen bir hastalık türü olmadığı için, daha çok kendilerine ağrıların azaltılması, hastalığın ilerlemesinin yavaşlatılması ve eklem kireçlenmesi nedeniyle hissedilir şekilde azalan yaşam kalitesinin yeniden artırılması konularında yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Kireçlenme doğrudan doğruya hayati tehlikesi olmayan, ancak yaşam kalitesini oldukça düşüren ve ne yazık ki bazı sakatlıklarla sonuçlanabilen önemli bir hastalıktır. İleri yaşlarda ortaya çıkması beklenen eklem kireçlenmesi, ülkemizde maalesef genç yaş diyebileceğimiz 50’li yaşlarda bile çok sık olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenledir ki, ilerleyen yaşlarda bu hastalıktan en az derecede etkilenmek adına, sizlere mezoterapi.org vasıtasıyla aktaracağım tedbirleri çok geç olmadan almanızı, başta kilo ve ayakkabı olmak üzere çeşitli konularda dikkatli ve bilinçli olmanızı öneriyorum.

Eklem kireçlenmesi ile ilgili bu bölümümüzde, hastalıkla ilgili merak ettiğiniz konularda bilgi edinecek, sorularınızın cevaplarını ve güncel tedavi yöntemlerini bulacaksınız.

Eklem kireçlenmesi ile ilgili soru ve cevaplar için tıklayın